Interview - BJ

30. června 2008 v 16:30 | Maky |  Rozhovory, články
1.Pět let nazpátek, věci okolo Green Day nebyli takové pěkné jaké jsou dnes. Je to tak?
Dělali jsme koncerty před Warning (tour), ale byli tu nepokoje. Brali jsme to co deláme pouze jako zaměstnání, ne jako něco co může ovlivnovat (inspirovat) lidi.
2.Byli tu momenty, kdy to vypadalo, že spolu, jako skupina už dlouho nebudete?
Říkavalo se, že jsem chtěl jít dělat solovou dráhu, ale byl jsem ve skupině. Nechat toho nebylo nikdy řešení. Měli jsme nějaké ročenky. Byli jsme Green Day od 16 let. Byl čas podívat se na sebe a poznat jeden druhého jako muže.
3.Asi jsi nám ohledně toho řekl vše. Jaké je tajemství toho, že máš největší debut v příčkách hitparád za svojí kariéru víc jak 10 let?
Zkusil jsem se na naší kapelu koukat z pohledu Johnyho Ramona- Bud všechno zní stejně nebo to není rock´n´roll. Je to předčastné. Museli jsmče zjistit, že je v pořádku být pestrý (asi co se stylu týče), bylo v pořádku jít do jiných stylů, tak dlouho jak to děláš, se smyslem pro humor co se týče tebe. S American Idiot to bylo jako "Dej mi A nebo F". Nebylo možné dělat něco obyčejného.
4.Co jsi se naučil jako skladatel písní za posledních 5 let?
Musel jsem zničit všechny pravidla, které jsem si jako skladatel udělal. Naučil jsem se nechat otevřenou mysl po celou dobu, nehledně na to jaký bláznivý nápad jsem měl. První bláznivý nápad bylo udělat American Idiot jako rockovou operu. Bylo to jako klišé Spinal Tapu. Takže jsme poslouchali West Side Story, Pink Floyd, nové skupiny, od Linkin Park ke Kanye Westovi až k Eminemovi. Prostě jsme skočili do kultury přímo po hlavě.
5.Taky jste výrazně změnili svou image: Nosíš černo-červený uniformy a bez urážky, tvoje účesy vypadají líp. Staráš se o styling?
Vždycky jsem byl showman. Když mi bylo 7, oblík jsem se do tuxeda a zpíval "Satin Doll". Je ve mě část, kde jsem zpívej-a-tanči muž.
6.Cítíš v tyto dny víc s Hawthorne Height nebo s U2?
Jsem velice nadšený z naší minulosti, ale v zákoně-tak dlouho jak je to v naší lhůtě a je tady velice kreativní puls-to je tam kam míříme. Nemůžu ve svém životě myslet na cokoli lepšího, než na to, že jsem rock star.
7.Jedna ze skvělích věcí u American Idiot jsou videa. Ale proč jste zasvětili tolik času a peněz do videí, když se začínají hrát čím dál tim méně než kdykoli předtím?
Vždycky jsem byl ve vizuální části rocku. Don´t look back, stará část Monkees. The Filth and the Fury, Rude Boy, The Wall, miluju tyhle sračky.Pomáhají mi také kreativitě. Pokud si můžu představit vizuální podobu songu, když jí píšu, dělá to písničku ještě lepší.
8.Takže co se děje, když končí září?
Září je tajuplný čas. Jeto když můj otec zemřel, když končí léto,je to 11.září (atentát v NY) ,Johnny Ramone zemřel v září. Napsal jsem to pro otce a proto tuhle skladbu miluju. Lidé to pochopili podstatu, ale mám v tom songu pořád svoje osobní věci.
9.Máš dva syny-jedenáctiletýho a sedmiletýho.Jaký typ otce jsi?
Strach z mrtvého dítěte! Ne myslím, že následuju manželky řídění. Ona je hlavní pečovatel já spíš spoluhrač. Jen vyžaduju mít pěkný vztah se svýma synama a ukázat jim, jaký má být správný muž.
10.V měsících vedení na volbách 2004, jít na koncert Green Day bylo jako jít na protibushovské schromáždění. Nechtěl jsi, aby byla skupina politicky neutrální?
Hondě bavičů a rockerů nechtěla být v rockové lodi. Rockeři chtěli být rebelové, ale nechtěli nikoho urazit. Takže to nebyla sranda! Myslím,že Amerika potřebovala být víc uražená než kdykoli předtím.
11.Jaké jsou tvoje hlavní americké vlastnosti?
Jsem poslední zabedněnec z konejšiveho kotle. Můj otec byl polo ital, polo angličan. Moje máma je ze Skotska, Holandka a Irska a jedna její část se vrací k Cherokee indiánům. Mam tetu z Mormon. Moje babička se narodila v Chihuahuai v Mexiku. A já pocházím z malého města v Kalifornii. Miluju baseball a jmenuji se Billie Joe, což je křížená verze Williama. A jedna velice americká věc je, že se nebojím kritizovat Ameriku. Jsem Rock & Rollový zapisovatel. Rock & Rollový terorista.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Billie Joe ????

Jo, je úžasneeeej
Ujde
Neeee

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama