Rozhovor - BJ

30. června 2008 v 16:33 | Maky |  Rozhovory, články
Co jsi udělal tento rok?

Spoustu věcí! Tak se na to podíváme: nahráli jsme spoustu demo a hodně přemýšleli nad naším novým albem. Osobně nám všem poprvé zněly všechny ty věci jako strašné svinstvo, ale s odstupem času jsme se konečně dostali k tomu, že jsme začali vyřazovat co svinstvo je a co není. Ale…děláme na tom. Taky jsme samozřejmě nahráli The Saints Are Coming s U2. Hráli jsme ji živě v Superdome, kde tým New Orleans Saints hráli svůj první zápas doma od pohromy hurikánu Katrina. Bylo to úžasné, ale taky zvláštní. Devastace způsobila katastrofu mnohem horší, než si můžeme představit, nebo vidět v televizi. Jakoby nukleární bomba dopadla na to místo. Je to totální devastace! A co ještě? Jo, jasně. Rovněž jsme vytvořili stránky www.greenfaynrdc.com. Je to enviromentální (životní prostředí) projekt. Rád bych na to lidi upozornil.
Podívej se zpět. Můžeš popsat American Idiot jako mistrovské dílo?

Er, ne, nemyslím si. Jsem na to opravdu hrdý, to si nemyslete. Mám rád to album, je tam spousta věcí, které jsme zvládli tak, jako nikdy předtím. Ale mistrovské dílo je silné slovo. Berme ohled na to, že to celé byl obrovský zážitek. Vždyť všechno přišlo až koncem tohoto roku. Byl to pro nás krásný čas. Byl to všechno pozůstatek pro tento rok, ale pravda je, že kapitola je uzavřena. Prožili jsme spoustu úžasných chvil. Radost i smutek a všechno dohromady.

Kolik alb American Idiot se nakonec prodalo?

Něco kolem 15 miliónů.

To je na pochcání, co?

Já vím! Tyhlety čísla nejsou těmi, na které jsme byli zvyklí před léty, ti řeknu. Strašně nás to překvapilo. Skoro nereálné. Bylo to jako žít ve fantazii. Jsem rád, že jsme v době, v jaké jsme. Máme za sebou mnoho let zážitků. To nás připravilo na to, co může přijít. Ale my jsme to přežili i s těmi pochybami, jestli je tohle opravdu ta věc, kterou máme žít a po tom všem si konečně můžeme říct, to je ono. "Wow, jsme tady!"

Jak's to viděl?

Bylo to úžasný. Ale bylo to taky trochu surreal (surrealistické). Jak skvělé je žít v téhle době. Jsem opravdu rád, že jsem se narodil v Severní Kalifornii a ne v LA, nebo někde v Jižní Kalifornii. Tady nejsi obklopený lidmi, kteří ti říkají, že všechno co děláš je úžasné, že ty jsi úžasný a že nikdy nemůžeš udělat chybu. Jsem si jistý, že to působí jen zmatek. Za úspěch jednoznačně mohou ti, kteří jsou kolem nás a ne jen my.

Co nám můžeš říct o vašem novém "materiálu"?

Jediné, co ti můžu říct je, že nechceme dělat žádné album, které je jakoukoli reakcí na American Idiot. To je pro nás opravdu důležitý bod. Chceme dělat hudbu tak, jak ji momentálně cítíme a ne navazovat na náš předešlý úspěch.

Ale více důležité přece je, aby album bylo lepší než American Idiot?

Yeah, já myslím, že by mohlo být lepší. Písničky by měly být, řekněme, ohromující. Yeah, ohromující je fráze, jakou použít (Pozn. překladatele: Billie Joe zde použil výraz mind-blowing, což v doslovnémpřekladu znamená mysl-rozdmýchávající). Je tu několik možných nasměrování v hudbě, které musíme řešit. Třeba právě teď se snažíme zařadit do toho něco humoru, jaký děláme. Snažíme se vytvořit opravdový smysl a její sílu dát do pravé fyzické intenzity. Pracujeme celým svým tělem i duší a procházíme skrz své nápady a ideje.

Řekni nám pravdu - tohle album nevyjde do roku 2008, že ne?

To je předběžný odhad, ano.

Bastarde…

No, hodně jsme poslední dobou cestovali a písně jsme vlastně psali na cestě. Potřebujeme nejméně 11 až 12 měsíců a to není tak jednoduché sehnat.

Jsou Green Day stále přátelé?

Oh, ano. Popravdě můžu říct, že jsme teď mnohem lepší přátelé, než jsme kdy byli. Všichni tři jsme se stmelili dohromady o dovolené, kdy jsme tvrdě pracovali na novém albu. Dáváme do toho všechno doufáme, že posléze to za to opravdu bude stát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama