Bullet In A Bible

Celej Playlist

5. února 2008 v 20:20 | Maky
Je blbý, že na DVD nedali šechny písničky :-/

In Imperial War Museum

18. února 2007 v 13:27Fotky

18. února 2007 v 10:08

Něco o DVD

17. února 2007 v 23:37
Dlouho očekávané DVD Bullet In A Bible se záznamem koncertu skupiny Green Day z 19.6.2005 z Anglického Milton Keynes se začalo prodávat v listopadu 2005. Celé balení obsahuje zhruba dvouhodinové video na DVD a (něco málo přes hodinu dlouhý) audio záznam. Tracklist je u obou médií stejný. DVD příjemně překvapí už při první spuštění. Menu naběhne celkem svižně po kraťoulinké ukázce. Nenaleznete zde žádné reklamy a ani autorská upozornění, což by se dalo považovat celkem za raritu.
Menu je uděláno velice jednoduše, ale zde to jen potvrzuje fakt, že "méně je někdy více". V menu ale narazíte na první nepříjemnost. Nenaleznete zde české titulky. U písní to nevadí, ale méně zkušení angličtináři budou mít asi problémy u rozhovorů (nápomocny jsou alespoň anglické titulky).
Záznam koncertu začíná leteckým pohledem na zaplněný Milton Keynes Bowl. Z pohledu na mačkajících se 65 tisíc fanoušků běhá mráz po zádech (a co teprve v průběhu koncertu když všichni společně s GD skáčou =D ).O koncertu po hudební stránce se asi nemá cenu bavit. Billie s Mikem řáďej na pódiu, neustále běhají sem a tam a Tré se šklebí za bubny. Po každé písničce následují krátké ukázky a rozhovory z koncertního života Green Day. Je to celkem dobře poskládaný, na první shlédnutí je to i vítané.
Režie se ujal nikdo jiný, než režisér posledních videoklipů Samuel Bayer. Celý koncert je velice dobře sestříhán a Samuel dost často využívá černobílého obrazu, což přináší na záznam zajímavý úhel pohledu, ale zejména z kraje koncertu používá častěji obraz černobílý, než barevný a tím potlačuje světelné efekty koncertu.
Shlédnutí DVD určitě stojí za to a všem ho doporučuji !!!!!!
 
 

Reklama