>> Časopisy <<

Kerrang

8. května 2009 v 23:18 | Makyna

Filter: Green Day od A do Ž

5. května 2009 v 15:42 | Makyna
V novém Filtru je pár stránek o Green Day. Opět dávám pouze fotky, ale slibuju, že dneska nebo zítra ten skener zprovozním a hodím sem scany xD

Aktualizováno: No tak sem si k tomu sedla a po sto letech zprovoznila skener. Juchůů xD až mě překvapilo, jak to šlo hladce.....tak si krásně počtite....x)
PS: Jinak zítra se konečně chystám udělat něco na blogu x)

NME

23. dubna 2009 v 23:24 | Makyna

Rolling Stone

23. dubna 2009 v 22:47 | Makyna

Filter

7. dubna 2009 v 13:50 | Makyna
No dneska vyšel novej Filter a je tam malilinkatej článek o GD xD Opět pardón za kvalitu, tentokrát je to focený z mobilu. Skener ne a ne jet....xD

Článek z ipunk.cz o chystaném muzikálu American Idiot

3. dubna 2009 v 22:43 | Makyna
http://www.ipunk.cz/img/upimages/green_day-musical.jpg
Americké a dnes již skoro (jak skoro?!! xD) legendární trio Green Day chystá kromě vydání nové nahrávky na letošek pro své fanoušky i další specialitku. Jejich multiplatinová rocková opera "American Idiot" z roku 2004 se totiž v září 2009 konečné dočká své divadelní podoby.
_____Divadlo Berkeley Repertory v Kalifornii oznámilo tuto zprávu v pondělí 30. března s tím, že premiéra muzikálu nazvaného příznačně "American Idiot" proběhne 4. září 2009 a bude se jednat o úvodní představení tamějšího divadla v sezóně 2009/2010.
_____Tato poměrně netradiční kolaborace vzešla ze společného setkání Green Day s režisérem Michaelem Mayerem, který již ve své sbírce má pár podobných her a filmů. A pokud si myslíte, že jste z tohoto kroku překvapení jen vy, pak se mýlíte. Překvapená je i samotná kapela.

"Projekt 'American Idiot' měl pro nás velký význam, ale nikdy by nás nenapadlo, že opravdu jednou skončí i jako hra. A je to tady. Moc nám to ještě nedává smysl, ale to je to, co na tom milujeme. Až to lidi uvidí, bude to jako můj nejdivočejší sen," svěřil se frontman Green Day Billie Joe Armstrong.

Michael Mayer objevil koncepční desku, která se pomocí depresivních textů a svěžích kytarových rifů snaží nastínit a upozornit společnost na svět po 11. září 2001, před dvěma lety a od začátku jí byl uchvácen. "Měl jsem to v hlavě prostě pořád. Nemohl jsem přestat přemýšlet, proč některé věci nemůžou mít takovou sílu jako třeba Boulevard of Broken Dreams."

Oslněný Mayer se tak záhy spojil se svým partnerem, producentem Tomem Hulcem a po několika schůzkách, které věnovali poslechu desky, se rozhodli, že se společně s Green Day nápad přenést rockovou operu na divadelní prkna pokusí uskutečnit. Po dvou zkouškách s orchestrem Toma Kitta a choreografem Stevenem Hoggettem bylo se souhlasem kapely definitivně rozhodnuto a divadelní hra se začala rýsovat.


"Měli jsme na začátku spoustu problémů. Příběh na 'American Idiot' není zrovna lineární, není jednoduchý, ale když se na něj podíváte z toho správného úhlu, vytáhnete si z něj jen ty podstatné části textu, začnete si dávat věci dohromady. Mluvím především o charakterech. Ti se budou samozřejmě jmenovat stejně jako na desce, takže máme hlavní postavy se jmény jako Jesus of Suburbia, St. Jimmy nebo Whatshername. Celá hra pak bude mít 19 herců ve věkové hranici kolem dvaceti let. Žádné konkrétní jména ovšem ještě nemáme."

Samotní Green Day i režisér jejich hry se také v souvislosti se hrou setkávají s otázkou, zda se divadelní americký idiot představí v budoucnu i na slavné Broadwayi a ani v tomto případě není nikdo z nich nijak skromný. "Určitě začneme ve zmíněném Berkeley divadle, ale myslím, že se jednou můžeme dostat i do New Yorku. Mohli bychom tam najít nějaké měnší fantastické místo, kde bychom ten projekt uživili. Nebo rovnou velké divadlo na Broadwayi. Mohli bychom být jako The Who se svým albem 'Tommy' nebo tak něco. Proč ne," uzavírá Mayer.

Bike Magazine

3. dubna 2009 v 22:35 | Makyna
No o Mikeovi je zmínka v časopise Bike, který je o jízdních kolech.

Kerrang

3. dubna 2009 v 22:29 | Makyna

Rocksound Magazine

28. března 2009 v 23:51 | Makyna
V Rocksound Magazine je pět stránek o Green Day a jejich 20. výročí! Není tam nic novýho ohledně nového alba. Dále jsou tam fakta o skupině a jejich kariéry (které samozřejmě všichni známe xD). Jo a jsou k tomu dva plakáty xD

NME

27. března 2009 v 21:17 | Makyna

Q Magazine

26. března 2009 v 22:01 | Makyna
V Q Magazine je článek o GD a jejich novém Cd. Také popisují všech 17. písniček.

NME

28. února 2009 v 18:17 | Makyna
V nedávném vydání časopisu NME je článek, kdo inspiroval obal nového CD Green Day.

SPIN magazine a Rolling Stone

22. února 2009 v 11:11 | Makyna
Spin magazine udělal recenzi 6 písniček z nového alba. Jestli si chcete počíst kliknite zde. No a jestli si to chcete přečíst v češtině, tak stačí zajít sem, na blog GrEEnPáji x)

Filter

16. února 2009 v 19:37 | Makyna

Billboard magazine

14. února 2009 v 22:38 | Makyna

Drum Magazine

24. prosince 2008 v 1:12 | Makyna
Ve 150. čísle magazínu Drum je náš Tré xD

Alternative Press Magazine

24. prosince 2008 v 1:01 | Makyna

Scan z časáku Newsweek

24. prosince 2008 v 0:52 | Makyna
Newsweek

AP Magazine

25. listopadu 2008 v 22:34 | Maky
9.12. vyjde nový číslo AP Magazínu, v kterým bude článek ''Nejočekávanější alba roku 2009''. Budou tam nějaký informace ohledně novýho CD Green Day.
AP navšívilo GD ve studiu a měli možnost slyšet pár nových písniček. Zmínili se, že album bude rozděleno do 3. aktů.
1.- ''Heroes and Cons''
2.- ''Charlatans and Saints''
2.- ''Horseshoes and Handgrenades''

Některé jsou politické, ale většina je jich hodně osobních. Mluví o 7 písničkách, které slyšeli (z 16.ti). Song ''March of the Dogs'' je nábořenské kázání, kdežto song ''21st Century Breakdown'' je více osobní, ale stále se mluví o tom, jak americký sen vadne. Milostná balada napsaná na klavíře ''Last Night On Earth'', kde Billie mluví o romantice s více mezi řádky.

ALBUM BY MĚLO VYJÍT NA JEŘE !!!

V poslední vytištěné zprávě v roce 2006 jsme slyšeli, že Billie Joe napsal 45 písniček na klavíře - to ale není pravda. Zatímco pár písniček je na klavíře, Billie řekl, že se to nikdy nestalo.

GD se nachali inspirovat ve starším rocku. Například Beatles, The Clash a John Lennon.

Filter

6. listopadu 2008 v 13:44 | Maky
V novým čísle časopisu Filter je malý článek o Greenech ↓↓

 
 

Reklama